Categories
wiadomości

Anna Branicka Wolska ostatnia z Branickich herbu Korczak nie żyje


Anna Z Branickich Tadeuszowa Wolska
córka Adam i Beaty Branickich
urodzona w rodzinnym pałacu w Wilanowie 27 listopada 1924 roku
zmarła w Warszawie w dniu 13 maja 2023 roku

Categories
wiadomości

Duch PRL-u powraca

czyli o kolejnych kłamstwach o rodzinie Branickich z Wilanowa

Wydawałoby się, ze PRL jest już historią. Jednak nienawiść do osób uznanych za „wrogów ludu” m.in. ziemian powraca. Przykładem tego jest kłamstwo wilanowskie wymierzone w rodzinę Branickich.

Categories
wiadomości

Braniccy, zapomniani patrioci

Na wniosek Stanisława Aronsona hrabia Adam Branicki otrzymał pośmiertnie Krzyż Komandorski z Gwiazdą Orderu Odrodzenia Polski, a jego żona Beata Branicka – Krzyż Oficerski Orderu Odrodzenia Polski. Były to jedne z ostatnich odznaczeń nadanych przez Lecha Kaczyńskiego.

Categories
wiadomości

Oświadczenie dyrektora Muzeum Pałacu w Wilanowie, Pawła Jaskanisa

W związku z wyrokiem sądu, dyrektor Muzeum Pałacu w Wilanowie, Paweł Jaskanis opublikował na łamach dziennika Rzeczpospolita oraz na stronie WWW http://wilanow-palac.pl/ następujące oświadczenie: “W związku z wyemitowaniem w programie telewizyjnym “Teraz My” z dnia 18.05.2009 r., powtórzonym na portalu internetowym www.tvn.pl, nieautoryzowanych fragmentów moich wypowiedzi o zagrożeniu dla kolekcji Muzeum Pałacu w Wilanowie, uprzejmie […]

Categories
wiadomości

Ordery Odrodzenia Polski dla Marii Beaty i Adama Branickich

W dniu 19 stycznia 2010 odbyła się uroczystość pośmiertnego odznaczenia Orderami Odrodzenia Polski Marii i Adama Branickich.